Taniec jest wszędzie.


Czym jest taniec wie każdy. W definicji można go opisać jako ruch ciała. Może to być ruch ciała do muzyki bądź też wykonywany spontanicznie. Taniec jest niemalże wszędzie i w każdej kulturze. Kultywowany jest od bardzo dawna. W wielu kulturach taniec ma szczególne znaczenie i jest nierzadko wpisany w historię kulturową. Taniec może odbywać się w pojedynkę, w parę lub też grupowo, muzyka jest niemalże dowolna. Tanie jest dla wielu osób wspaniała rozrywka. Praktykować go można niemal wszędzie.

Na popularnych dyskotekach, klubach, imprezach masowych. Taniec może być również praca lub też dyscyplina sportową. Wielu osób tańczy zawodowo w swoich zespołach tanecznych, na występach bądź też w teledyskach i innych inscenizacjach. Tanie jest niemal wszędzie, możemy go dostrzec w wielu dziedzinach życia. Również niektóre dyscypliny posiadają elementy taneczne takie jak łyżwiarstwo figurowe czy też pływanie artystyczne. Taniec to również sporta. Odbywa się wiele konkursów tanecznych, które wykonywane są w pojedynkę w parach bądź też grupowo. Taniec może znajdować się w filmie, reklamie dosłownie wszędzie. Trudno wszystkie dziedziny życia gdzie pojawia się taniec bo jest ich naprawdę dużo. Taniec stał się życiem dla wielu osób i praktykowany jest niemalże codziennie. Taniec to dyscyplina, którą mogą praktykować wszyscy. W tańcu wiek nie ma znaczenie, spontaniczny może wykonywać każdy niemalże w każdym wieku. Nie istotny jest brak koordynacji ruchu czy tez brak rytmu, w tańcu amatorskim nie ma to znaczenia. W tańcu zawodowym trzeba ćwiczyć od dziecka aby być na światowym poziomie. Niestety nie każdemu może się to udać. Niezbędne są wyrzeczenia i mordercze ćwiczenia oraz obowiązkowa dieta dla najlepszych. Mimo podziału tańca na różne kategorie, taniec jest po to aby się cieszyć, aby móc się rozwijać. Kierowany jest do wszystkich od najmniejszego wieku, bo taniec to wspaniała zabawa samemu czy wspólnie, wnosząca wiele radości, taniec to wiele doznań nie tylko tych cielesnych ale i psychicznych.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Kurs tańca? Już dawno mięły czasy, kiedy na kurs tańca trzeba się było zapisać z partnerem, a sam kurs dawał wiedzę z różnych tańców po trochu. Oczywiście koneserzy mogą zapisać się i na taki kurs, ale jakie to było niepraktyczne rozwiązanie. Co miały zrobić singielki, których przecież nie brakuje, jeśli nie miały się z kim […]