Ubranie do tańca


Popularność tańca w Polsce rośnie z roku na rok. Ta forma ruchu, sportu, ekspresji zyskuje sobie coraz więcej sympatyków. Coraz więcej osób zajmuje się tańcem na poziomie pół profesjonalnym. Tańczą na kursach, uczą się, rozwijają, inwestuję w tę swoją pasję. Występują na zawodach, z mniejszymi lub większymi sukcesami. To dla nich powstaje coraz więcej sklepów z profesjonalnym obuwiem do tańca. Jest ich wiele zwłaszcza w internecie. Są sklepy wąsko specjalizujące się na przykład sprzedające buty do tanga, albo tylko specjalne buty do flamenco czy coraz popularniejszych tańców irlandzkich. Widać jednak od razu, że prowadzą je pasjonaci, a nie biznesmeni. Sprzedaż jest niewielka, a właściciele na pewno tylko z tego się nie utrzymują. Jest też wiele sklepów sprzedających bardzo wiele rodzajów obuwia do różnych tańców.

Są to buty zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, dla dzieci, baletki, czy specjalne buty na treningi. Dostępne są też stroje, szczególnie duży wybór strojów dla dzieci. Mnóstwo kolorów, krojów, zwłaszcza do baletu. Są też proste, białe body.

Ceny wahają się od kilkudziesięciu złotych do nawet kilku tysięcy za profesjonalne sukienki. Wszak tancerki tańczą we wspaniałych sukniach wieczorowych. Czy bezpiecznie jest kupować obuwie przez internet? A co jeśli nie będzie pasować? Oczywiście, sklepy oferują możliwość wymiany butów na inne, albo w ogóle zwrot, o ile są nieużywane. Ponosimy wtedy koszt wysyłki. Na szczęście na stronie każdego poważnego sklepu znajdziemy dokładne informacje o tym, jak mierzyć stopę, aby właściwie dobrać buty do naszych potrzeb. Pokazane jest jak stopę odrysować, jak ją zmierzyć. Do butów tanecznych stopa musi być zmierzona w kilku miejscach, nie wystarczy tylko zmierzyć długość! Sklepy z obuwiem do tańca są zwykle internetowe, a nawet jeśli znajdziemy jakiś stacjonarny, to i tak z reguły będzie w nim drożej niż w internetowym. Zmierzenie stopy to wszystko, co musimy zrobić. Warto zaryzykować, zwłaszcza że jest możliwość zwrotu.

Tagi:

Keywords: Description::

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Mija pięć lat odkąd stacja TVN wyemitowała pierwszy odcinek nowatorskiego jak na polski rynek medialny show „Taniec z gwiazdami”. Otworzyła się prawdziwa puszka Pandory… Okazało się, że Polacy kochają oglądać taniec! Co tydzień przed ekranami zasiadało wiele milionów widzów. Podziwiali występy gwiazd, ale chcieli też sami tańczyć. Dlatego TVN uruchomił program „You can dance – […]