Salsa i rumba, popularny taniec latynoamerykański

 

 

Bardzo popularnym tańcem latynoamerykańskim jest salsa. Taniec ten jest mieszanka wielu innych tańców stąd też pochodzi jego nazwa od hiszpańskiego słowa, które oznacza sos. Styl ten tańczą przeważnie Kubańczycy czy też mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Salsa posiada bardzo wiele stylów i ma bardzo zróżnicowane kroki. Różne style rozróżniają kroki, elementy akrobatyczne czy też prowadzenie partnerki. Ciekawostką w salsie jest to że jest to taniec, który praktycznie cały wykonuje się w miejscu. Poruszanie partnerów jest bardzo ograniczone. Bardzo rzadko też zdarzają się elementy solowe.

popularny taniec

Salsa to w większości taniec partnerski. Bardzo ważne w salsie jest rytmika, która jest bardzo charakterystycznym elementem tego tańca. Obecnie jest to jeden z najbardziej popularnych stylów tańca latynoamerykańskiego. Innym również popularnym tańcem latynoamerykańskim jest rumba. Taniec ten jest bardzo namiętny i często wykonywany jest przez kochanków. Rumba to także taniec towarzyski. W tańcu tym występują elementy otwarte jak i zamknięte. Główną zasadą tańca są kroki na wyprostowanych nogach.

taniec latynoamerykański

Partnerka w tym tańcu stara się zaprezentować przed partnerem i stwarza pozory dominującej, co nie jest prawdą. W rumbie prowadzi partner. Rumba to wyjątkowy taniec, w którym technika może zejść na dalszy plan. W tańcu tym bardzo ważne jest zaangażowanie oraz emocjonalne i zmysłowe podejście do ruchów. Taniec ten to przede wszystkim zwrócenie uwagi partnerki na oczy partnera oraz widzów. Rumba przez wiele osób uznawana jest za małe przedstawienie, i tu należy przyznać im rację.

salsa taniec z gwiazdami

Każda Rumba dobrze zatańczona to prawdziwe dzieło taneczne a czasami i teatralne. Przepełniona erotyzmem partnerka, powinna wzbudzać ogromne zainteresowanie i przykuwać uwagę. Taniec ten jest stosunkowo łatwy do nauczenia się, jednak do prawidłowego wykonania potrzeba czegoś więcej niż techniki. Tańce latynoamerykańskie cechują się tym iż są przepełniane często erotyzmem i wielkim wdziękiem partnerki, być może dlatego są tak popularne i lubiane przez publiczność.

taniec z gwiazdami rumba

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Bez wątpienia telewizja w dużej mierze promuje dzisiaj taniec. Tej tematyce poświęca się bowiem wiele programów rozrywkowych. Bardzo znany jest między innymi „Taniec z gwiazdami”. Udział w takim programie biorą zawodowi tancerze, którzy najczęściej posiadają już bardzo długą listę osiągnięć, a także celebryci. Wybiera się aktorów i piosenkarzy, którzy wyrażą zgodę na wzięcie udziału w […]