W kolejce do dziekanatu


Będąc studentem, musimy liczyć się z tym, że od czasu do czasu trzeba będzie załatwić sprawę związaną ze studiami. Tego typu sprawy załatwia się w dziekanacie. Jest to wyodrębniona komórka administracyjna, która umożliwia kontakt studentów z dziekanem w oficjalnych sprawach. Powstaje bardzo wiele żartów na temat pań z dziekanatu, ale ja przyznam, że na swoją opiekunkę narzekać nie mogę. Wadą takiego rozwiązania przekazywania informacji i załatwiania spraw, jest wydłużenie całego procesu. To co moglibyśmy zrobić w godzinę, trwa z reguły kilka dni, do kilku tygodni. Poza tym, często zdarza się, że kolejka do dziekanatu jest naprawdę długa i dzięki temu, możemy poczuć się jak to było za czasów komunistycznych.

Jeżeli musimy coś pilnie załatwić, to warto spróbować zrobić to telefonicznie, ponieważ w ten sposób ominiemy kolejkę. Nie wszystko da radę jednak w taki sposób rozwiązać i dlatego, od czasu do czasu, zmuszeni będziemy, żeby postać w długim ogonie oczekując na swoją kolej. Jeżeli chodzi o działanie dziekanatu, to bardzo często możemy liczyć na to, że jest on otwarty kilka godzin dziennie, jak również w soboty więc możemy zaplanować sobie, jakiego dnia się pojawimy i nawet jeśli pierwszego dnia nam coś wypadnie, to drugiego spokojnie możemy wrócić i załatwić to co nas interesuje. Wracając do pań z dziekanatu.

Nie wiem skąd takie dowcipy o tych osobach. Wydaje się, że takie uwagi pojawiły się raczej ze stereotypu związanego z urzędnikami państwowymi, którzy za nic mieli obsługiwanych petentów. Nie powinno się tego jednak przekładać na pole obsługi uczelnianej, ponieważ w większości przypadków, mamy do czynienia z osobami sympatycznymi, które rzetelnie wykonują swoje obowiązki. Poza tym, każdy ma czasem prawo do tego, żeby mieć zły dzień i może osoby, które rozpowszechniają złą opinię o dziekanatach, na takie dni trafiały i byli nie zbyt grzecznie potraktowani. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, ale powinniśmy nauczyć się zrozumienia innych i wybaczania im nawet jest nam przykro.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Tyle dobrego mówi się o tańcu. A co jeśli ktoś wcale go nie lubi? Od razu jest wytykany palcami i mówi się o takim człowieku jak o najgorszym na Ziemi. „Przecież na pierwszy taniec ochota jest zawsze”. Te słowa słyszy nie jeden przeciwnik rytmicznego podrygiwania. Strasznie tego nie rozumiem dlaczego ludzie są tak negatywnie nastawieni […]