W kolejce do dziekanatu


Będąc studentem, musimy liczyć się z tym, że od czasu do czasu trzeba będzie załatwić sprawę związaną ze studiami. Tego typu sprawy załatwia się w dziekanacie. Jest to wyodrębniona komórka administracyjna, która umożliwia kontakt studentów z dziekanem w oficjalnych sprawach. Powstaje bardzo wiele żartów na temat pań z dziekanatu, ale ja przyznam, że na swoją opiekunkę narzekać nie mogę. Wadą takiego rozwiązania przekazywania informacji i załatwiania spraw, jest wydłużenie całego procesu. To co moglibyśmy zrobić w godzinę, trwa z reguły kilka dni, do kilku tygodni. Poza tym, często zdarza się, że kolejka do dziekanatu jest naprawdę długa i dzięki temu, możemy poczuć się jak to było za czasów komunistycznych.

Jeżeli musimy coś pilnie załatwić, to warto spróbować zrobić to telefonicznie, ponieważ w ten sposób ominiemy kolejkę. Nie wszystko da radę jednak w taki sposób rozwiązać i dlatego, od czasu do czasu, zmuszeni będziemy, żeby postać w długim ogonie oczekując na swoją kolej. Jeżeli chodzi o działanie dziekanatu, to bardzo często możemy liczyć na to, że jest on otwarty kilka godzin dziennie, jak również w soboty więc możemy zaplanować sobie, jakiego dnia się pojawimy i nawet jeśli pierwszego dnia nam coś wypadnie, to drugiego spokojnie możemy wrócić i załatwić to co nas interesuje. Wracając do pań z dziekanatu.

Nie wiem skąd takie dowcipy o tych osobach. Wydaje się, że takie uwagi pojawiły się raczej ze stereotypu związanego z urzędnikami państwowymi, którzy za nic mieli obsługiwanych petentów. Nie powinno się tego jednak przekładać na pole obsługi uczelnianej, ponieważ w większości przypadków, mamy do czynienia z osobami sympatycznymi, które rzetelnie wykonują swoje obowiązki. Poza tym, każdy ma czasem prawo do tego, żeby mieć zły dzień i może osoby, które rozpowszechniają złą opinię o dziekanatach, na takie dni trafiały i byli nie zbyt grzecznie potraktowani. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, ale powinniśmy nauczyć się zrozumienia innych i wybaczania im nawet jest nam przykro.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Wielu ludzi pragnie nauczyć się tańczyć. Chociaż wciąć widzimy ludzi tańczących amatorsko, na weselach czy klubach, często nie jest to poparte wcześniejszym zdobywaniem umiejętności. Ludzie czują do tańca dryg, można zauważyć, że każdy porusza się właściwie po swojemu. Chociaż jest to odbierane pozytywnie, wielu podejmuje się takiej dziedziny jak taniec zawodowo. Elementy taneczne pojawiają się […]