Uniwersytet przyrodniczy – tego się będziesz uczyć


Pierwsze co kojarzy się z rolnictwem to oczywiście uprawa roślin. Jest to jednak również hodowla zwierząt, zarówno ze względu na ich mięso jak i dodatkowe płody, takie jak na przykład mleko. W naszym kraju, przeważa hodowla krów, świń i kur. Rzadziej możemy spotkać hodowców, którzy poszli w stronę kóz, owiec, kaczek, gęsi czy innych zwierząt. Jeżeli chodzi o krowy, to są one niewątpliwie bardzo łatwe w hodowli. Wystarczy wypuścić je na łąkę, wieczorem z powrotem do obory i rano wydoić.

Trzeba oczywiście dbać o porządek w oborze, o to, żeby nie zalegały w niej odchody oraz o to, żeby zwierzęta miały zawsze dostęp do świeżej wody. Jeżeli takie warunki będą spełnione, to na pewno krowy będą oddawać spore ilości mleka. Poza tym, hodowcy co jakiś czas sprzedają swoje krowy, które zostaną przeznaczone do rzeźni a następnie staną się partiami mięsa, które będziemy mogli kupić w sklepie. Podobnie jest w przypadku świń.

Są to zwierzęta, które tylko i wyłącznie hoduje się ze względu na mięso. Potrafią przybrać na wadze, nawet kilkaset kilogramów w ciągu kilku miesięcy, więc ich wartość rośnie z dnia na dzień. Nie dają mleka ani nie znoszą jajek więc do niczego innego nie są potrzebne. Poza tym, podobnie jak krowy, są łatwe w hodowli i nie potrzebują jakiś specjalnych warunków. Dlatego rolnicy decydują się właśnie na te zwierzęta. Ostatnimi, wśród liderów są kury. Hodowane są z dwóch względów. Pierwszym jest oczywiście mięso. Drób jest bowiem jednym z najpopularniejszych rodzajów mięsa a poza tym jest polecane osobom, które mają problemy z cholesterolem. Druga przyczyna to jajka. Chyba każdy z was je lubi, bo kto nie przepada za jajkiem sadzonym, omletami czy też jajecznicą. Jeżeli chodzi o pozostałe zwierzęta, to rolnicy decydują się na nie niezmiernie rzadko, ponieważ są trudniejsze w hodowli. Trzeba im poświęcać więcej czasu a zapotrzebowanie na nie jest mimo wszystko niewielkie. Są bowiem kraje, które chętnie hodują na przykład owce i to oni są liderami w produkcji wełny. Polacy wolą raczej swoje zwierzęta.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Czy zawsze marzyłaś o tym żeby nauczyć się tańczyć? Może najwyższy czas by spełnić to marzenie. Niezależnie od tego skąd jesteś masz taką możliwość. Szkoła tańca to świetne rozwiązanie dla Ciebie. Oferuje naprawdę szeroką gamę rodzajów tańców, więc możesz wybrać coś dla siebie. naucz się tańczyć Od tańca klasycznego, przez tańce takie jak dancehall aż […]