Umiar w korzystaniu z komputera

Jeżeli jednak sprzęt elektroniczny wywołuje w nas złe skojarzenia, to absolutnie nie warto się tym przejmować. Wiele rzeczy wywołuje wstręt innych ludzi, ale nie wszystko tak od razu sprawi, że zachorujemy. Ważne jest, by umieć we wszelkich swoich domowych i zawodowych zajęciach znaleźć umiar. Nauczyciele pomstują, ze po prostu przez tego rodzaju gadżety wprowadzone w życie dorastającego dziecka, cała sztuka wychowania idzie na marne. Nie można tego z całą pewnością z góry zakładać, ponieważ różne dzieci w różny sposób reagują na komputer. Nie można ukrywać, że komputer bardzo potrafi wciągnąć i jeśli nieumiejętnie podchodzi się do dzieci, to potem za nic w świecie nie będą go chciały oddać. Od samego początku trzeba im więc tłumaczyć, że jest to bardzo wartościowa rzecz, ale obsługiwać się nim trzeba ostrożnie, rozważnie i z umiarem. Jeśli ustalimy dzieciom na przykład godziny korzystania z komputera, to dużo łatwej będzie nad nimi zapanować.

Rzecz jasna trzeba dzieciom uświadamiać, że komputery także w zbyt dużej dawce szkodzą zdrowiu. Przede wszystkim bardzo istotne jest to, żeby zachowywać odpowiednią postawę ciała, kiedy siedzimy przed monitorem komputera. Jeśli będziemy bowiem się garbić lub przebywać w zbyt małej odległości od monitora, to możemy się nabawić trwałych uszkodzeń kręgosłupa oraz istnieje bardzo duże ryzyko, że na zawsze popsuje się nam wzrok. Jednak jeżeli będziemy zachowywać wszelkie konieczne środki bezpieczeństwa, to będzie nam dużo prościej zachować zdrowie, nawet jeśli dość długo będziemy przebywali przed komputerem. W związku z tym otwartość jest dobrą cechą współczesnego człowieka, lecz w żadnym wypadku nie możemy z nią przesadzać. Jeśli bowiem nie pomyślimy o tym wcześniej, to potem możemy mieć spore kłopoty. Komputery i komputeryzacja to coś, czego nie potrafimy już się pozbyć z naszego życia. Może to dobrze, ponieważ człowiek jest tylko wtedy szczęśliwy, kiedy się w pełni może rozwijać i realizować potrzebę poznawania wielkiego świata.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Czy zawsze marzyłaś o tym żeby nauczyć się tańczyć? Może najwyższy czas by spełnić to marzenie. Niezależnie od tego skąd jesteś masz taką możliwość. Szkoła tańca to świetne rozwiązanie dla Ciebie. Oferuje naprawdę szeroką gamę rodzajów tańców, więc możesz wybrać coś dla siebie. naucz się tańczyć Od tańca klasycznego, przez tańce takie jak dancehall aż […]