Taniec z gwiazdami na stałe zagości w polskich domach


Fenomen tego programu podziwiają analitycy rynku medialnego. Fascynują się nim wszyscy, częściej kobiety niż mężczyźni, ale za to panie w każdym wieku w niedzielne wieczory z zapartym tchem wpatrują się w parkietowe dokonania ulubionych wykonawców. Przecież każda kobieta chciałaby zostać królową balu, a ten program pokazuje, jak zostają nimi aktorki, dziennikarki, piosenkarki.

Osoby, które nie zawsze są ekspertami od tańca, ale dzięki ciężkiej pracy pod okiem ekspertów i profesjonalnych trenerów są w stanie dojść w tańcu do perfekcji, a podczas odcinków są oceniane według zawodowych kryteriów. Czyli chcieć, to móc.

Program pozwala uwierzyć, że przy odrobinie czasu, pieniędzy i dobrych chęci każda z nas mogłaby zostać królową parkietu. Oczywiście chodzi głównie o czas i pieniądze, dobre chęci bowiem z reguły mamy. Sławne osoby przygotowujące się do udziału w „Tańcu z gwiazdami” na czas trwania programu rezygnują przecież ze swoich innych zajęć. Nie ma mowy o siedzeniu w biurze przez osiem godzin dziennie… Tyle i jeszcze więcej czasu poświęcają na trening, taniec, taniec i jeszcze raz taniec. Treningi są bardzo żmudne i bardzo męczące. Pochłaniają cały czas w tygodniu, a nagroda? Trzy minutowy występ przed milionami widzów. I jeszcze niebotyczne honorarium, jakie wypłaca stacja TVN za każdy odcinek. Program to żyła złota, tańczące pary cieszą się nieprawdopodobną wprost popularnością. Pierwszy odcinek, wyemitowany przez stację TVN w 2005 roku, oglądało niespełna trzy miliony widzów. Ostatni odcinek ostatniej serii prawie sześć i pół miliona osób! Inny efekt popularności tego programu to oblężenie, jakie przeżywają szkoły tańca. W każdym mieście, nawet maleńkim, powstało miejsce, gdzie można nauczyć się tańczyć pod okiem wyższej lub niższej klasy specjalistów. Na tańcu można dobrze zarobić. Oferta jest bardzo szeroka i obejmuje nawet kilkuletnie dzieci. Coraz szersza jest też oferta dla zaawansowanych. Powstają dla nich całe grupy.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Taniec może stanowić obiekt zainteresowania już wśród najmłodszych. Przede wszystkim małe dziewczynki tańczą do muzyki, układając samodzielnie choreografię. Warto w takim razie pomyśleć o tym, aby takie pasje i zainteresowania rozwijać. Z pewnością będzie to powodem do zadowolenia dla malucha, a ponadto zadbamy tym samym o kondycję dziecka, gdyż jak wiadomo ruch to zdrowie. W […]