Takie tango!


Tango. Wystarczy pomyśleć to słowo, a widzimy eleganckiego mężczyznę i skąpo ubraną kobietę w uścisku, tańczących ten pełen namiętności i sprzeczności taniec. Niewielu z nas wie, że istnieje całe mnóstwo odmian tanga, a nie tylko ta z Buenos Aires. Jeśli chodzi o właśnie tango argentyńskie, jest to jeden z tańców ulicy, którego pochodzenie nie jest do końca znane.

taniec z gwiazdami tango

Sama nazwa „tango” jest stosowana dopiero od lat dwudziestych dwudziestego wieku, i to nie w rodzimej ziemi tego tańca, ale w Europie, dokąd przeniosła się moda na tańce latynoamerykańskie. Taniec ten jest popularny do dziś. W tangu argentyńskim, w przeciwieństwie do innych odmian tego tańca, nie nastąpiła standaryzacja. Urok tego tańca wciąż polega na tym, że ciągle coś się w nim zmienia. Przez to może trudniej sędziować zawody, za to taniec jest żywy, dynamiczny, rozwija się właściwie bez przerwy. Tango jest wciąż jednym z najpopularniejszych tańców nauczanych w szkołach tańca.

tango taniec z gwiazdami

A tych w ostatnich latach w Polsce przybywa. Najpopularniejsze tańce to właśnie tango, ale i salsa czy samba. Tańce te cieszą się wielkim zainteresowaniem, aż to tego stopnia, że na kursy początkowe trudno się zapisać, tak wielu jest chętnych. Szkoły organizują szkolenia także dla nowożeńców, tango jest bowiem bardzo popularnym „pierwszym tańcem”, który tańczy para młoda na własnym weselu. Z reguły był to nieokreślony taniec po prostu, aby się pokazać, jednak w ostatnim czasie serca młodych podbija właśnie tango. Oczywiście nie w najbardziej skomplikowanej wersji, która wymaga nie lada sprawności fizycznej i wprawy. Ale podstawowa wersja tanga jest bardzo reprezentacyjna i nadaje się idealnie na tę okazję. Jest to też taniec, który często występuje na balach, dlatego warto umieć go tańczyć ze względów prestiżowych w biznesie. Podsumowując, jest to doskonały pomysł, aby zapisać się na kurs tanga, bo umiejętność tańczenia go na pewno nam się w życiu przyda. Jeśli nie na własnym ślubie czy na pięknym balu, to może kiedy indziej?

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Na pewno chciałbyś elegancko i swobodnie zaprezentować się na parkiecie podczas pierwszego tańca na własnym weselu. Wspaniale się składa bo właśnie nasza szkoła prowadzi kursy tańca dla narzeczonych. Program szkolenia obejmuje najbardziej pożądane tańce wykonywane w trakcie przyjęcia weselnego. Nasi instruktorzy poprowadzą kurs tańca takiego jak walc angielski, walc wiedeński oraz disco samba i disco […]