Studenckie zniżki.


Studenci mają fajne życie. W związku z tym, że rozpowszechniony jest stereotyp o tym, że studenci są biedni, nie mają pieniędzy, oszczędzają na wszystkim, wiele firm oferuje właśnie tej grupie różne zniżki, promocje i dodatkowe bonusy. Podstawą studenckiego życia jest na pewno studenckie piwo. Praktycznie w każdym akademickim mieście znajdziemy wiele pubów, barów i pizzerii, które mają w swojej ofercie piwo dla studentów. Takie piwo niczym się nie różni, poza ceną, ponieważ studenci mają w takich lokalach zniżki.

Poza tym, mogą oni liczyć na upusty w przypadku kupna książek lub usług kserowania i druku. Związane jest to z tym, że to głównie studenci napędzają ten rynek. Poza piwem i innymi zniżkami, bardzo często można spotkać kluby, które organizują płatne imprezy. Studenci mają w takich miejscach przywileje polegające na darmowym albo tańszym wstępie, tańszych alkoholach jak i tańszym korzystaniu z atrakcji znajdujących się w takim klubie. Wielu ludzi zazdrości studentom i narzeka, że ta grupa nie powinna mieć takich przywilejów. Firmy jednak się tym nie zrażają, ponieważ wiedzą, że jeśli uda im się przyciągnąć studentów, to nawet jeśli będą mieli wydawać mniej, to w całym rozrachunku, firma zarobi dużo więcej.

Związane jest to z faktem, iż student poleci takie miejsce innemu studentowi i po niedługim czasie można się spodziewać, że dzień w dzień będą pojawiały się tam całe tłumy uczniów z uniwersytetów. Dodatkowo, studenci wbrew pozorom nie są tacy biedni i potrafią wydać dużo pieniędzy w takich lokalach, jeśli oczywiście obsługa i jakość całości stoi na przyzwoitym poziomie. W innym przypadku można się spodziewać, że studentów będzie się pojawiać bardzo mało i jeszcze mniej będą oni wydawać. W związku z tym, nic nie jesteśmy w stanie poradzić na to, że to właśnie te osoby mają właśnie takie przywileje. Musimy przyjąć to do wiadomości i nie zwracać na to uwagi, tak jakby warunki były równe dla wszystkich. Zapobiegnie to niepotrzebnym sprzeczkom i niemiłej atmosferze.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Czy zawsze marzyłaś o tym żeby nauczyć się tańczyć? Może najwyższy czas by spełnić to marzenie. Niezależnie od tego skąd jesteś masz taką możliwość. Szkoła tańca to świetne rozwiązanie dla Ciebie. Oferuje naprawdę szeroką gamę rodzajów tańców, więc możesz wybrać coś dla siebie. naucz się tańczyć Od tańca klasycznego, przez tańce takie jak dancehall aż […]