Studenckie zniżki.


Studenci mają fajne życie. W związku z tym, że rozpowszechniony jest stereotyp o tym, że studenci są biedni, nie mają pieniędzy, oszczędzają na wszystkim, wiele firm oferuje właśnie tej grupie różne zniżki, promocje i dodatkowe bonusy. Podstawą studenckiego życia jest na pewno studenckie piwo. Praktycznie w każdym akademickim mieście znajdziemy wiele pubów, barów i pizzerii, które mają w swojej ofercie piwo dla studentów. Takie piwo niczym się nie różni, poza ceną, ponieważ studenci mają w takich lokalach zniżki.

Poza tym, mogą oni liczyć na upusty w przypadku kupna książek lub usług kserowania i druku. Związane jest to z tym, że to głównie studenci napędzają ten rynek. Poza piwem i innymi zniżkami, bardzo często można spotkać kluby, które organizują płatne imprezy. Studenci mają w takich miejscach przywileje polegające na darmowym albo tańszym wstępie, tańszych alkoholach jak i tańszym korzystaniu z atrakcji znajdujących się w takim klubie. Wielu ludzi zazdrości studentom i narzeka, że ta grupa nie powinna mieć takich przywilejów. Firmy jednak się tym nie zrażają, ponieważ wiedzą, że jeśli uda im się przyciągnąć studentów, to nawet jeśli będą mieli wydawać mniej, to w całym rozrachunku, firma zarobi dużo więcej.

Związane jest to z faktem, iż student poleci takie miejsce innemu studentowi i po niedługim czasie można się spodziewać, że dzień w dzień będą pojawiały się tam całe tłumy uczniów z uniwersytetów. Dodatkowo, studenci wbrew pozorom nie są tacy biedni i potrafią wydać dużo pieniędzy w takich lokalach, jeśli oczywiście obsługa i jakość całości stoi na przyzwoitym poziomie. W innym przypadku można się spodziewać, że studentów będzie się pojawiać bardzo mało i jeszcze mniej będą oni wydawać. W związku z tym, nic nie jesteśmy w stanie poradzić na to, że to właśnie te osoby mają właśnie takie przywileje. Musimy przyjąć to do wiadomości i nie zwracać na to uwagi, tak jakby warunki były równe dla wszystkich. Zapobiegnie to niepotrzebnym sprzeczkom i niemiłej atmosferze.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Na pewno chciałbyś elegancko i swobodnie zaprezentować się na parkiecie podczas pierwszego tańca na własnym weselu. Wspaniale się składa bo właśnie nasza szkoła prowadzi kursy tańca dla narzeczonych. Program szkolenia obejmuje najbardziej pożądane tańce wykonywane w trakcie przyjęcia weselnego. Nasi instruktorzy poprowadzą kurs tańca takiego jak walc angielski, walc wiedeński oraz disco samba i disco […]