Studenckie knajpy


Wrocław to miasto typowo studenckie, według różnych szacunków podaje się że studiuje tutaj około 150.000 studentów z całej Polski. Jak widać jest to liczna niebanalna. Oczywiście całe to towarzystwo, no może nie całe ale większość lubi się zabawić a do tego są potrzebne kluby studenckie. Utarł się zwyczaj że dyskoteki jak również zwykłe knajpki organizują czwartki studenckie.

Oprócz tradycyjnej dyskotekowej zabawy często nasi przyszli uczenie mogą liczyć w ten dzień na promocyjną cenę piwa lub darmowe wejście do klubu. Oczywiście w lecie gdy jest ciepło studenci niekoniecznie chcą siedzieć w knajpach, wówczas idealnym miejscem są parki i skwery, a prym wiedzie Wyspa Słodowa wraz z Ostrowem Tulskim. O ile na ostrowie raczej nie zauważymy nadmiernie raczących się alkoholem osobników to już na Wyspie Słodowej całe ich tysiące.

Jest to idealne miejsce do oddawania się takim rozrywką, z jednej strony samo centrum miasta, przepiękne widoki na stare miasto a z drugiej oaza zieleni. Wracając jeszcze do studenckich knajp jedną z najbardziej studenckich i moich ulubionych jest ta na Wybrzeżu Wyspiańskiego. Tak, tak , właśnie chodzi mi o „Tawernę”. Jest to chyba jedyna knajpka w mieście gdzie piwa można się napić na tarasie wychodzącym bezpośrednio nad Odrę, właśnie takich miejsc zdecydowanie mi brakuje. Generalnie całe okolice Placu Grunwaldzkiego obfitują w knajpy i restauracje nastawiona na studentów.

Wystarczy wyjść wieczorem na miasto w tamtych regionach i zobaczymy jak zdominowane jest życie przez nich. Z drugiej strony nie ma się co dziwić właścicielom, którzy nastawiają się na takich klientów. Jest ich tam zdecydowanie najwięcej. Oczywiście jak już wspominałem Grunwaldzki to centrum życia studentów, zarówno ze względu na bliskość wielu uczelni jak również bardzo dogodne położenie względem rynku, bardzo łatwego i szybkiego do niego dojazdu. Zresztą Rada Miasta bardzo zadbała o ten teren instalując nowe fontanny, ławeczki oraz ogólnie rewitalizując.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Jeśli nie masz czasu na zajęcia grupowe możesz zapisać się na indywidualne lekcje tańca, które oferuje niemal każda szkoła tańca gdańsk. Podczas lekcji indywidualnych instruktor skupia się tylko na tobie co podnosi efektywność nauki tańca. Z każdym dniem będziesz się doskonalił, będziesz poznawał nowe układy taneczne, będziesz dochodził do perfekcji. Twój indywidualny instruktor doprowadzi cię […]