Salsa tańcem dla każdego!


Salsa jest tańcem, którego nauczyć się może każdy, jest on już dostępny w większości polskich miast podczas regularnych kursów. Salsa od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest to taniec dynamiczny, należący do grupy latynoamerykańskich, tańczony między innymi na Kubie i Karaibach. Taniec w podstawowej, tradycyjnej wersji tańczy się w parach, ale w Polsce na kursach można go tańczyć również samemu, a konkretnie samej, bo jest to taniec, którego kurs organizowany jest pod nazwą „Salsa solo panie”. Są to kursy, na które mogą się zapisać tylko kobiety, nie tańczy się w parach, tańczą panie pojedynczo. Jakie są zalety takiego kursu?

Po pierwsze, kobieta jest niezależna, nie musi prosić partnera o to, aby zapisał się z nią, jeśli jest samotna nie musi na siłę nikogo namawiać, ani narażać się na spotkanie z osobami, których nie jest pewna.

Kiedy zapisujemy się na kurs tańca bez partnera, a zajęcia będą odbywały się w parach, nie mamy pewności, kto nam się trafi… ani czy ktokolwiek nam się trafi, przecież każdy może czasem nie przyjść czy zrezygnować, wtedy zajęcia stracone. Na szczęście salsę można tańczyć samej, i jest to ten sam wspaniały, porywający taniec. Nazwa tańca, czyli „salsa”, oznacza po hiszpańsku sos. Sos, jak wiadomo, to mikstura różnych substancji, mająca doprawić całość potrawy. Nazwa tańca mogła zatem wziąć się stąd, że łączy elementy różnych stylów, innych tańców pochodzących z różnych regionów. Jest więc ich swoistą miksturą. Inna teoria mówi, że taniec ten jest pikantny niczym właśnie sos. Faktem jest bowiem, że wiele w nim elementów zmysłowości i pikanterii.
Moda na salsę cieszy, bo jest to taniec, który pozwala się rozruszać, daje też bardzo dużo przyjemności. Tańcząc bez partnera kobieta ma szansę skupić się na sobie, na swoich emocjach, skomunikować się ze swoim ciałem i nauczyć nim posługiwać, wyrażać siebie. Nie bez powodu na świecie prowadzona jest też terapia tańcem, pomagająca na przykład w przypadkach depresji.

Tagi:
Keywords:
Description::

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Bez wątpienia telewizja w dużej mierze promuje dzisiaj taniec. Tej tematyce poświęca się bowiem wiele programów rozrywkowych. Bardzo znany jest między innymi „Taniec z gwiazdami”. Udział w takim programie biorą zawodowi tancerze, którzy najczęściej posiadają już bardzo długą listę osiągnięć, a także celebryci. Wybiera się aktorów i piosenkarzy, którzy wyrażą zgodę na wzięcie udziału w […]