Przerwa w pracy

W kontakcie z komputerami nie można jednak zapominać o tym, by zawsze i wszędzie myśleć o pewnym odpoczynku od tego rodzaju urządzeń. Jeśli nie zrobimy sobie takiej przerwy, to potem możemy mieć bardzo utrudnione kontakty międzyludzkie. Komputerowe metody nauki są dzisiaj bardzo popularne. Nawet niektórzy przy użyciu komputera zapisują się na różne kursy czy studia i bez wychodzenia z domu nabywają nowe doświadczenia oraz kwalifikacje. Nie można całkowicie zdyskwalifikować przydatności takiego medium, jakim jest komputer. Przede wszystkim dlatego, że komputery bardzo pomagają w życiu osobom, które są niepełnosprawne. Jeżeli ktoś jeździ na przykład na wózku lub jest głuchy, to nie ma takich dużych możliwości komunikacyjnych jak zdrowi ludzie.

Jeśli bowiem ktoś ma obniżoną sprawność ruchową i nie może wychodzić kiedy i dokąd chce, to komputer może być jego metodą na porozumiewanie się ze światem oraz zaistnienie wśród bardziej rozwiniętych społeczności dzięki komputerom samotni ludzie nie czują pustki w swoim życiu. Jest to naprawdę bardzo cenne, ponieważ nie każdy człowiek może sobie pozwolić na taki komfort psychiczny. Możliwość rozmowy czy pisanina listów do innych przy użyciu klawiatury czasami potrafi zdziałać cuda i może pomóc w znaczny sposób w procesie rehabilitacji. Jest to niesamowicie ważne, by zawsze i wszędzie wiedzieć, że kiedy odpalimy komputer, to znajdzie się ktoś, kto nas zaakceptuje takimi, jacy jesteśmy. Niektórzy ludzie nawet dzięki pomocy komputera znajdują miłość swojego życia albo dobrych przyjaciół. Nie można być jednak za bardzo otwartym, ponieważ w internecie na nas i nas nasze dzieci czekają także nieuczciwi ludzie, którzy chcą za wszelką cenę nas oszukać lub wykorzystać. Właśnie dlatego komputer jest także dość niebezpiecznym medium i należy od samego początku uczyć dzieci tego, by nie ufały wszystkim bezgranicznie. Dobre wychowanie na pewno da całkiem dobre skutki i dzieci nie będą musiały się ograniczać w korzystaniu z komputera, a ich rodzice będą spokojniejsi. Trzeba tylko uważać.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Czyż nie jest to piękny widok gdy widzimy na parkiecie dzieci które stawiają swoje pierwsze kroki w tańcu towarzyskim. Otóż własnie w wieku dziecięcym najlepiej zacząć przygodę z tańcem. Umysł dzieci szybko się rozwija i przyswaja bardzo szybko nowe informacje. Niewiarygodne jest jak dziecki szybko potrafią uczyć się tańca i to własnie dla nich skierowana […]