Tańce latynoamerykańskie rodzaje

Dziś współczesny taniec jest niezwykle szybki i spontaniczny. Cechuje go również wiele akrobatycznych elementów. Bardzo podobnie wyglądają tańce latynoamerykańskie, które również cechują się szybkością i ogromna dynamika. Tańce latynoamerykańskie zaliczane są do grupy tańców towarzyskich, jednak mają luźniejszą formę niż standardowe tańce towarzyskie. Z racji tego iż niegdyś były to tańce niemalże uliczne forma ubioru jest luźniejsza, należy jedynie zachować kolorystykę ubioru. Jednym z najbardziej popularnych tańców jest latynoamerykańskich jest samba. Samba wywodzi się z Brazylii.

popularne tańce

Samba to jeden z tańców towarzyskich, może być tańczona w stylu otwartym bądź też w stylu zamkniętym. Samba jest bardzo szybka i tańczona z duża dynamiką. Jest tańczona w ruchach kolistych co oznacza iż prawdopodobnie wywodzi się ze starej formy tanecznej, koła. Samba ma bardzo dużo elementów intymnych i jest bardzo uczuciowa. Ruchy partnerów są szybkie i zaskakujące, jednak wszystkie wykonywane w pewnej harmonii. Innym bardzo popularnym tańcem o charakterystycznej muzyce jest cha – cha. Jest to taniec który pochodzi z Kuby.

tańce latynoamerykańskie rodzaje

Taniec ten w większości opiera się na specjalnych krokach i jest bardzo rytmicznym tańcem a także niezwykle widowiskowym. Również ten taniec zalicza się do tańców towarzyski. Taniec ten jest bardzo popularny i chętnych do nauki ni brakuje. Tańce latynoamerykańskie są bardzo popularne i wiele osób decyduje się na ich naukę. Wymagają one dobrego poczucia rytmu oraz dużej wytrzymałości fizycznej. Tańce te cechują bardzo często kolorowe i wyjątkowe kreacje. Tańce latynoamerykańskie są specyficzne i szybko rozpoznawalne a także bardzo popularne. Bardzo często wykorzystuje się je w filmach, są bardzo popularne w śród kochanków, ze względu na bliskość ciała w tańcu oraz możliwości pokazania swoich uczuć czy emocji. Aby dobrze opanować tańce latynoamerykańskie należy ćwiczyć je od dzieciństwa. Na pewno warto je ćwiczyć gdyż są wyjątkowymi tańcami, w których można się wyjątkowo spełnić.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Jeśli nie masz czasu na zajęcia grupowe możesz zapisać się na indywidualne lekcje tańca, które oferuje niemal każda szkoła tańca gdańsk. Podczas lekcji indywidualnych instruktor skupia się tylko na tobie co podnosi efektywność nauki tańca. Z każdym dniem będziesz się doskonalił, będziesz poznawał nowe układy taneczne, będziesz dochodził do perfekcji. Twój indywidualny instruktor doprowadzi cię […]