Tańce latynoamerykańskie rodzaje

Dziś współczesny taniec jest niezwykle szybki i spontaniczny. Cechuje go również wiele akrobatycznych elementów. Bardzo podobnie wyglądają tańce latynoamerykańskie, które również cechują się szybkością i ogromna dynamika. Tańce latynoamerykańskie zaliczane są do grupy tańców towarzyskich, jednak mają luźniejszą formę niż standardowe tańce towarzyskie. Z racji tego iż niegdyś były to tańce niemalże uliczne forma ubioru jest luźniejsza, należy jedynie zachować kolorystykę ubioru. Jednym z najbardziej popularnych tańców jest latynoamerykańskich jest samba. Samba wywodzi się z Brazylii.

popularne tańce

Samba to jeden z tańców towarzyskich, może być tańczona w stylu otwartym bądź też w stylu zamkniętym. Samba jest bardzo szybka i tańczona z duża dynamiką. Jest tańczona w ruchach kolistych co oznacza iż prawdopodobnie wywodzi się ze starej formy tanecznej, koła. Samba ma bardzo dużo elementów intymnych i jest bardzo uczuciowa. Ruchy partnerów są szybkie i zaskakujące, jednak wszystkie wykonywane w pewnej harmonii. Innym bardzo popularnym tańcem o charakterystycznej muzyce jest cha – cha. Jest to taniec który pochodzi z Kuby.

tańce latynoamerykańskie rodzaje

Taniec ten w większości opiera się na specjalnych krokach i jest bardzo rytmicznym tańcem a także niezwykle widowiskowym. Również ten taniec zalicza się do tańców towarzyski. Taniec ten jest bardzo popularny i chętnych do nauki ni brakuje. Tańce latynoamerykańskie są bardzo popularne i wiele osób decyduje się na ich naukę. Wymagają one dobrego poczucia rytmu oraz dużej wytrzymałości fizycznej. Tańce te cechują bardzo często kolorowe i wyjątkowe kreacje. Tańce latynoamerykańskie są specyficzne i szybko rozpoznawalne a także bardzo popularne. Bardzo często wykorzystuje się je w filmach, są bardzo popularne w śród kochanków, ze względu na bliskość ciała w tańcu oraz możliwości pokazania swoich uczuć czy emocji. Aby dobrze opanować tańce latynoamerykańskie należy ćwiczyć je od dzieciństwa. Na pewno warto je ćwiczyć gdyż są wyjątkowymi tańcami, w których można się wyjątkowo spełnić.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Bez wątpienia telewizja w dużej mierze promuje dzisiaj taniec. Tej tematyce poświęca się bowiem wiele programów rozrywkowych. Bardzo znany jest między innymi „Taniec z gwiazdami”. Udział w takim programie biorą zawodowi tancerze, którzy najczęściej posiadają już bardzo długą listę osiągnięć, a także celebryci. Wybiera się aktorów i piosenkarzy, którzy wyrażą zgodę na wzięcie udziału w […]