Pierwszy stres pierwszoklasisty

Szkolne stresy mają wiele postaci. Czasami chodzi o naukę, innym razem o rówieśników czy o nauczycieli, ale żeby dokładnie opisać to zjawisko, należy zacząć od początku. Pierwszy stres pojawia się, gdy dziecko idzie do pierwszej klasy. Wiadomo, że wcześniej było już w przedszkolu, ale była to raczej zabawa, teraz zacznie się coś naprawdę poważnego, z czym będzie związana zapewne cała masa problemów. Pierwszy stres pojawia się dlatego, że szkoła jest czymś zupełnie nowym dla naszego dziecka. Czuje się zagubiony w budynku, którego w ogóle nie zna, być może nie zna także nikogo ze swojej klasy, jeśli jeszcze ma problemy z nawiązywaniem kontaktu, to stres pogłębia się jeszcze bardziej. Poza tym trudno to wszystko tak od razu opanować i odnaleźć się w tej zupełnie obcej rzeczywistości. Każde dziecko ma pewne obawy przed pójściem do pierwszej klasy. Nie wie czy sobie poradzi z lekcjami, czy znajdzie jakiegoś przyjaciela czy przyjaciółkę i czy wreszcie nie zabłądzi wśród licznych zakamarków budynku szkoły.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Taniec to wspaniała forma rozrywki a zarazem forma ruchowa. Nie tylko działa dodatnio na nasze ciało ale również na psychikę. Niezbędnym elementem tańca jest muzyka. Muzyka bardzo często staje się początkiem kariery tanecznej czy to zawodowej czy hobbistycznej. Wiele osób właśnie ze względu na muzykę decyduje się na wybór określonej formy tanecznej. Form tanecznych jest […]