Nauczyciel mnie nie lubi

Nauczyciele i uczniowie od zawsze mieli problemy z nawiązaniem dobrych relacji. W każdej klasie znajdą się uczniowie albo przynajmniej jeden uczeń, któremu nie będzie się podobał nauczyciel prowadzący jakiś przedmiot. Czasami wynika to z tego, że maluchy dostają słabe oceny. Nie chcą się przyznać, że to ich wina i dlatego zrzucają wszystko na nauczyciela. Najczęściej dzieci tłumaczą się tym, że nauczyciel ich nie lubi, że się na nich uwziął, a nawet się się znęca. Rodzice często robią wielki błąd i nie pytają nauczyciela o jego zdanie, ale od razu się z nim kłócą. Zapominamy często, że dzieci także potrafią już kłamać i przekręcać fakty. Zazwyczaj chodzi właśnie o nieprzygotowanie ucznia a nie o jakieś osobiste sympatie i antypatie. To, że nauczyciel nie lubi jakiegoś dziecka jest bardzo prostym i niestety częstym wytłumaczeniem, ale nie zmieni to jednak tego, że nasz syn czy córka się nie uczą. Dlatego też lepiej jest zbadać dogłębnie cały problem.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Taniec w życiu człowieka jest znany od dawien dawna. Już nawet dzikie plemiona odprawiały swoje rytualne tańce by wywołać deszcz. Dlatego nie dziwne jest to, że studio tańca Białystok posiada w swej ofercie naukę tańca plemiennego. Ten innowacyjny i nietuzinkowy pomysł ściąga chętnych z całego kraju. Ludzie w różnym wieku mogą czerpać z tego przyjemność […]