Najmodniejszy pierwszy taniec na Twoje wesele!


Pierwszy taniec to kluczowy moment każdego wesela. Młoda para wychodzi na środek pięknie przystrojonej sali i rozpoczyna wesele swoim tańcem. Jest moment niezwykle ważny, do każdej pary młodej, a treningi i ćwiczenia tego tańca trwają na wiele tygodni przed weselem. W tradycyjnym taniec ten miał być testem, czy para do siebie pasuje, oraz obrazować ich dalsze wspólne życie. Wiele par zatrudnia choreografa, który projektuje dla nich ten specjalny taniec. Wielkim problemem, a właściwie wyzwaniem jest też wybór piosenki, która zostanie odtworzona podczas pierwszego tańca.

najmodniejszy taniec

Istnieje kilka weselnych standardów, które bardzo często pojawiają się na weselach, są to na przykład Lady Pank „Zawsze tam, gdzie ty”, albo Seweryn Krajewski „Wielka miłość”.

Czasami pojawiają się nieco szybsze utwory, które może nie przypadną do gustu starszej widowni, czyli wszystkim ciotkom z rodziny, ale będzie to rozwiązanie oryginalne i niebanalne. Szkoły tańca organizują kursy tańca dla narzeczonych, młodzi mają okazję nauczyć się tam tańców standardowych. Ale są też specjalne kursy, z reguły przyspieszone, uczące na przykład tanga jako pierwszego tańca. Jest to niezwykle modne obecnie odstępstwo od ogólnej normy to chyba najmodniejszy taniec. Ale próbować tego nie powinny osoby, które mają dużo starszej rodziny o słabych sercach, bo ciocia może nie wytrzymać niektórych odważnych figur, jakie pokazać można w pierwszym tańcu wybierając właśnie tango. W każdym razie najważniejszą sprawą jest to, aby pierwszy taniec oddawał charter pary, która go tańczy, aby młodzi mieli okazję wyrazić w tym tańcu siebie, aby dobrze się w tym wszystkim czuli, a nie była to dla nich katorga, o której będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Dlatego państwo młodzi powinni się dobrze zastanowić. Warto jako podkład, muzykę do tańca wybrać jakąś piosenkę, która ma dla związku specjalne znaczenie, przykładowo: utwór który młodzi nazywają „nasza piosenka”. Oczywiście w pewnych granicach, musi to być utwór na tyle elegancki, żeby nadawał się do odtworzenia na eleganckim przyjęciu weselnym.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Jeżeli chodzi o taniec dla dzieci Wrocław ma wiele placówek takich jak miejskie ośrodki, kluby i domy kultury, które na stałe wpisały się krajobraz tego miasta. Poprzez prowadzone zajęcia i kursy pomagają rozwijać talenty i zainteresowania dzieciom, młodzieży oraz dorosłym. Jeżeli chodzi o pierwszy taniec Poznań ma również wiele do zaoferowania. Jest to taniec tradycyjny […]