Lalka, czyli zabakwa dla dziewczynki.

baby-doll-in-carriage-799213-mKażda dziewczynka marzy o tym by mieć swoją lalkę. Jest to świetna zabawka dla małych dziewczynek ponieważ wyrabia ona w dziecku wiele pozytywnych cech. Jedną z nich jest dbanie o innych. Małe dziewczynki uczą się jak dbać o drugą osobę poprzez czesanie swojej lalki, dbanie o jej ubranka. Co więcej lalka jest świetną zabawką do wspólnej zabawy. Lalkę łatwo ze sobą zabrać do koleżanki gdzie można zrobić udawane przyjęcie udając że lalka to dziecko młodej dziewczynki. Dzięki temu dziewczynka wyrabia w sobie instynkt macierzyński. Kiedyś synonimem lalki była Barbie.

Dzisiaj w sklepach można znaleźć wiele jej podróbek. Są one tańsze jednakże gorzej wykonane oraz posiadają mniej akcesoriów. Renomowane lalki można oczywiście wyposażyć w różne ubranka, fryzury czy domki. Nie są one co prawda tanie jednakże dają nam pole do dalszych zakupów. Wszystko to sprawia że lalka to idealna zabawka dla każdej dziewczynki. Nie jest ona droga oraz pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalno-personalny dziecka.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Czym jest taniec wie każdy. W definicji można go opisać jako ruch ciała. Może to być ruch ciała do muzyki bądź też wykonywany spontanicznie. Taniec jest niemalże wszędzie i w każdej kulturze. Kultywowany jest od bardzo dawna. W wielu kulturach taniec ma szczególne znaczenie i jest nierzadko wpisany w historię kulturową. Taniec może odbywać się […]