Lalka, czyli zabakwa dla dziewczynki.

baby-doll-in-carriage-799213-mKażda dziewczynka marzy o tym by mieć swoją lalkę. Jest to świetna zabawka dla małych dziewczynek ponieważ wyrabia ona w dziecku wiele pozytywnych cech. Jedną z nich jest dbanie o innych. Małe dziewczynki uczą się jak dbać o drugą osobę poprzez czesanie swojej lalki, dbanie o jej ubranka. Co więcej lalka jest świetną zabawką do wspólnej zabawy. Lalkę łatwo ze sobą zabrać do koleżanki gdzie można zrobić udawane przyjęcie udając że lalka to dziecko młodej dziewczynki. Dzięki temu dziewczynka wyrabia w sobie instynkt macierzyński. Kiedyś synonimem lalki była Barbie.

Dzisiaj w sklepach można znaleźć wiele jej podróbek. Są one tańsze jednakże gorzej wykonane oraz posiadają mniej akcesoriów. Renomowane lalki można oczywiście wyposażyć w różne ubranka, fryzury czy domki. Nie są one co prawda tanie jednakże dają nam pole do dalszych zakupów. Wszystko to sprawia że lalka to idealna zabawka dla każdej dziewczynki. Nie jest ona droga oraz pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalno-personalny dziecka.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Tańczyć każdy może, jeden trochę lepiej, drugi trochę gorzeń. Nie ma to większego znaczenia jak tańczysz, gdy tylko sprawia Ci to przyjemność. Dla takich miłośników tańcowania studio tańca Gliwice zapewnia darmowe lekcje. Jest to swego rodzaju akcja promocyjna, która ma na celu zaszczepić w ludziach tą pasję by później wykupili więcej tych lekcji i zostali […]