Komputery ułatwiają życie

Komputer ma po prostu służyć i ułatwiać życie. Jednak jego użytkownicy nie mogą na pewno zapominać o tym, że komputer nie może ludzi pozbawiać możliwości myślenia, samodzielnego decydowania o sobie oraz wykonywania różnych czynności. Jeśli komputer będzie ans wyręczał w liczeniu, czytaniu czy pisaniu, to po prostu nasza nauka w trakcie okresu szkoły czy studiów pójdzie bardzo szybko w niepamięć, należy pamiętać, że za pomocą komputera nie załatwimy nigdy wszystkich ważnych dla nas spraw. Jest tak, ponieważ by mieć dość dobry kontakt ze społeczeństwem, musimy rozmawiać z innymi ludźmi i być bardzo aktywni. Dobrze jest, kiedy komputer po prostu stanowi pewien dodatek do naszego życia, ale nie zastępuje całkowicie jego przejawów. Gdyby tak się działo, to ludzie by po prostu nie mogli w żaden sposób normalnie funkcjonować. Komputery, roboty, maszyny… to wszystko nas otacza nieubłagalnie od lat i nie jesteśmy w stanie w żaden sposób przeciwdziałać temu problemowi. Albo będziemy się z taka sytuacją całkowicie zgadzać, albo po prostu będziemy mieli dość duże kłopoty z akceptacją współczesności, która wciąż nas otacza i zatacza coraz szersze kręgi swojego zasięgu. Ludzie nie lubią., kiedy inni im czegoś zabraniają czy na przykład ograniczają dostęp do czegoś. W związku z tym zawsze trzeba wiedzieć, w jakim momencie przerwać grę lub inny rodzaj rozrywki.

Komputery i inne urządzenia elektrotechniczne rzecz jasna w znaczny sposób ułatwiają nam życie, lecz nie da się zapomnieć, że komputer nigdy w życiu nie zastąpi nam prawdziwych ludzi. Gdyby tak było, to po co w ogóle byśmy jeszcze żyli na tym świecie? Zawsze należy się zastanawiać nad potęgą ludzkości. Będziemy zadowoleni tylko wtedy, kiedy będziemy używali komputerów we właściwy sposób. Nigdzie nie uczą nas, jak mamy prawidłowo się zachowywać, korzystając z internetu. Jest to wciąż spory kłopot społeczny, ponieważ na początku edukacji szkolnej wszyscy powinniśmy być informowani, jak się poruszać po programach komputerowych oraz po internecie, by nie szkodzić ani innym, ani sobie.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Kurs tańca? Już dawno mięły czasy, kiedy na kurs tańca trzeba się było zapisać z partnerem, a sam kurs dawał wiedzę z różnych tańców po trochu. Oczywiście koneserzy mogą zapisać się i na taki kurs, ale jakie to było niepraktyczne rozwiązanie. Co miały zrobić singielki, których przecież nie brakuje, jeśli nie miały się z kim […]