Komputery psują wzrok

Nie jest to miłe, ponieważ nie każdemu do twarzy z okularami, a teraz i tak z powodu komputerów coraz więcej osób zaczyna nosić okulary. Można nawet posłużyć się takim porównaniem, że komputer w dzisiejszych czasach jest swojego rodzaju choroba cywilizacyjna. Wszyscy chcą mieć swój własny komputer. Kiedy już go mają zaczynają się fascynować różnego rodzaju dodatkami do niego oraz innymi gadżetami, które sprawiają, że ich sprzęt jest coraz lepszy i lepszy. Jest to rodzaj swoistego odpoczynku i dominowania rodzaju ludzkiego w świecie. Komputery są wśród nas i już tak raczej na bardzo długi czas zostanie. Musimy się do czegoś takiego przyzwyczaić, ponieważ  w innym wypadku po prostu nie będziemy w stanie się przystosować do naszego otoczenia. Ludzie bez komputerów niestety nie wyobrażają sobie już życia, więc po co z tego rezygnować?

Dla niektórych komputer to kwestia gustu i dobrego stylu. Bywa, że ludzie kupują komputer w odpowiednim kolorze obudowy, by pasowała im do wystroju wnętrz. Inni starają się zaimponować znajomym najmniejszym i najszybszym komputerem albo takim, który po prostu jest bardzo wydajny. Ktoś może powiedzieć, że komputery zanieczyszczają środowisko, ale wielu użytkowników komputerów stara się bronić przyrodę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Jest to bardzo ważne, ponieważ zużycie energii elektrycznej jest przez nich bardzo często rekompensowane różnego rodzaju programami o środowisku, a także akcjami propagującymi zbliżenie człowieka do natury. Jest to niezwykle szczytny i potrzebny cel, dlatego z całych sił należy wspierać działania ludzi, którzy swoim postępowaniem starają się pomagać innym i światu. Komputer staje się narzędziem do czynienia dobra. Poza tym komputery są powszechnie obecne w wielu firmach, które coś produkują, naukowcy wciąż bardzo mocno pracują nad tym, by je ulepszać. Zaś osoby, które lubią takie technicze nowinki bardzo chętnie kupują nowe komputery. Jest to czasami nawet rodzaj sportu, lecz któż nigdy nie chciał na chwilę powrócić do słodkiego dzieciństwa?

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Kurs tańca? Już dawno mięły czasy, kiedy na kurs tańca trzeba się było zapisać z partnerem, a sam kurs dawał wiedzę z różnych tańców po trochu. Oczywiście koneserzy mogą zapisać się i na taki kurs, ale jakie to było niepraktyczne rozwiązanie. Co miały zrobić singielki, których przecież nie brakuje, jeśli nie miały się z kim […]