Komputery jako element naszego życia

Niemal każdy młody człowiek zgodziłby się z tym, że komputer stanowi element jego życia, którego nie potrafiłby wykreślić. To pokolenie bowiem zostało wychowane właśnie na grach komputerowych, do których z czasem doszedł również dostęp do internetu. Ludzie przywykli już do tej powszechnej wygody niemalże w każdej dziedzinie, dlatego też nie potrafi sobie wyobrazić innego załatwiania spraw.

Komunikujemy się bowiem głównie za pośrednictwem internetu, mając do wykorzystania chociażby komunikatory. Piszemy wiadomości na swoją internetową skrzynkę, otrzymując odpowiedzi nawet w ciągu kilku minut. Jest to jeden z dowodów na to, ze internetowa komunikacja jest niezawodna. Dużą rolę odgrywają dzisiaj jednak dodatkowo portale społecznościowe, na których młodzi ludzie zamieszczają swoje zdjęcia wraz z opisami, wymieniają się swoimi doświadczeniami i refleksjami. Jest to doskonałe miejsce, aby odnowić pewne znajomości sprzed kilku bądź kilkunastu lat, a także poznać nowych znajomych. Był etap, kiedy ludzie dołączali do swoich dawnych klas i organizowano huczne spotkania po latach. Z pewnością są to wspomnienia wzruszające, kiedy po ponad dwudziestu latach spotykają się ci sami ludzie i opowiadają o swoim życiu. Gdyby nie internet, większość osób z pewnością nie odnowiłaby kontaktu z dawnymi znajomymi i nie miałaby szansy nawiązać nowych przyjaźni. Niejedna osoba korzysta również z portalów randkowych chcąc poznać swoją drugą połówkę. Dzięki internetowym znajomościom narodziła się już niejedna wielka miłość, zawartych zostało już wiele ślubów. W sieci poszukujemy również najzwyczajniej w świecie rozrywki bądź informacji. Można czytać wiadomości, które są aktualizowane regularnie, oglądać seriale, jeżeli przeoczyło się akurat jakiś odcinek bądź też pobierać filmy. Internet pełen jest także muzyki, a jej zasoby chętnie wykorzystywane zarówno przez młode jak i starsze osoby. Zwiększająca się funkcjonalność sprawia, iż internet coraz mocniej zakorzenia się w naszym życiu codziennym.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Czyż nie jest to piękny widok gdy widzimy na parkiecie dzieci które stawiają swoje pierwsze kroki w tańcu towarzyskim. Otóż własnie w wieku dziecięcym najlepiej zacząć przygodę z tańcem. Umysł dzieci szybko się rozwija i przyswaja bardzo szybko nowe informacje. Niewiarygodne jest jak dziecki szybko potrafią uczyć się tańca i to własnie dla nich skierowana […]