Komputer dobry i zły

W życiu ludzie dopiero kiedy dorosną mogą realnie ocenić, czy komputer jest dobrym narzędziem dla nich, czy lepiej poszukać sobie innej zabawki. Jak więc używać komputera? Jednym słowem: mądrze. Dzięki współczesnym wynalazkom ludzie każdego dnia idą o krok na przód i mnogą być dumni z tego, ze korzystają na przykład z komputera właśnie. Komputery są więc urządzeniami, które służą nad do pracy – nad sobą i nad światem. Dzięki bardzo czułym komputerom wielu naukowców w różnych dziedzinach wiedzy osiąga duże sukcesy. Przez to świat, w którym żyjemy staje się dla nas o wiele bardziej namacalny i można z cała pewnością cieszyć się jego pięknem i różnorodnością. Zawsze kiedy chcemy zając się czymś pożytecznym, możemy usiąść przed komputerem i na przykład przeczytać najnowsze widomości w telewizji, czy notatkę o jakiś przełomowych badaniach.

Wszystko tak naprawdę zależy wyłącznie od nas – od tego, jakie mamy aspiracje w naszym życiu, czym się kierujemy, do czego dążymy. To, że komputer oraz jego użytkowanie często negatywnie wpływają na nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne to nie jest żadna nowość. Ludzie mogą na wiele sposobów pomóc sobie, by czuć  się dobrze, mimo kontaktu z komputerami. Nie ma jeszcze takiego lekarza, który by się zajmował wyłącznie chorobami związanymi  zużywaniem komputera. Wiadome jest jednak, do czego zbyt długie przesiadywanie w pomieszczeniach pełnych komputerów może prowadzić. Wiemy już także, co powinniśmy robić, by unikać takich schorzeń i móc się cieszyć o wiele dłużej pełnią życia. Jest udowodnione, że jeśli zbyt długo siedzimy w pomieszczeniu, w którym jest kilka lub kilkanaście komputerów, to fale, które one emitują dość negatywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Już po kilkugodzinnych siedzenia przed komputerem można nabawić się nieprzyjemnego uczucia zmęczenia. Człowiek pochłonięty przez komputer czasami nawet na długie godziny zapomina o głodzie. Nie jest to dobre i jeśli się tylko da, to warto szybko z tym skończyć. Ale nie każdy potrafi sobie z tym poradzić.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Taniec dla wielu osób staje się pasją, a można nawet powiedzieć, że całym życiem, tak samo dla mnie moje zainteresowania taniec. Nie można nikogo zmuszać do tańca zespołowego czy towarzyskiego, ponieważ osoby, które nie chcą się tego nauczyć, pewnością nie zostaną nigdy dobrymi tancerzami. Osoby tańczące wyrażają bowiem emocje, robiąc naprawdę duże wrażenie. Liczy się […]