Jaki wybrać zawód?


Nadchodzi taki moment, że musimy rozpocząć karierą w pracy, musimy podjąć decyzję o wyborze pracy. Wybierając swoją przyszłą karierą pamiętajmy, że są takie rzeczy, które mogą umilić naszą przyszłą pracę. Jedna z nich to to żebyśmy wybierali zawód jak najbardziej zbliżony lub najlepiej zgodny z naszymi zainteresowaniami. Często jest tak że gdy wykonujemy prace, które nas nie interesują, lub nie pokrywają się z naszymi zainteresowaniami ogarnia nas zmęczenie i zniechęcenie do pracy. Z drugiej jednak strony wcale nie jest tak prosto wybrać zawód pod kątem zainteresowania, może się okazać że nasze hobby jest zbyt mało dochodową pracą. Ludzie najczęściej są uczeni w taki sposób ze powinni pracować w zawodzie, który da im nie jak najwięcej zadowolenia i spełnienia, ale zapewni im jak największe zarobki. Częściowo trudno mi się z tym nie zgodzić, ale warto poszukać i znaleźć jakiś wspólny mianownik. Niezależność finansowa jest niezbędnym elementem życia dorosłego człowieka, jednak nie wystarczą same pieniądze żeby życie uznać za udane i żeby być spełniony. Optymalne jest połączenie swoich zainteresowań z zawodową pracą oraz z zadowalającymi dochodami z wykonywanego zawodu.

Przekonania to kolejny czynnik, który należy przemyśleć przy wyborze naszego przyszłego zawodu. Postaraj się wybrać taki przyszły zawód, jaki pozostanie zgodny z twoimi poglądami. Kiedy jesteś feministką, powinnaś spróbować zostać przykładowo pracownikiem socjalnym. Jeżeli walczysz o ochronę praw człowieka, spróbuj rozpocząć karierę prawnika. Gdy uważasz, że powinniśmy zapobiegać chorobą i biedzie, wybierz zawód powiązany z medycyną. Wcielenie własnych przekonań w życie zawodowe powoduje, że oddajesz się swojej pracy i żyjesz w zgodzie ze sobą obojętnie, co akurat teraz robisz.

Przemyślę sprawę, jakie zdolności i umiejętności posiadasz i możesz zaoferować. Większość ludzi oraz ich umiejętności nie są tylko czymś wyjątkowym – są tym, dzięki czemu mogą robić, to co kochają. Jeżeli potrafisz rysować, kochasz kolory i potrafisz zauważyć piękno, które cię otacza, powinieneś zastanowić się nad zawodem artysty.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

W Toruniu jest duże zapotrzebowanie na instruktorów tańca każdego rodzaju. Najbardziej poszukiwane style tańca to takie jak sexy dance, dancehall, taniec towarzyski, taniec użytkowy, sensual latin, latino solo. Szkoła tańca toruń posiada najlepszą kadrę instruktorów z wieloletnim doświadczeniem. Taniec towarzyski wykonywany jest w parach i pierwszym krokiem do nauki tego tańca jest poznanie podstawowych kroków […]