Informatyka w szkołach

W dzisiejszych czasach obsługa komputerów jest czymś niezwykle ważnym, można nawet powiedzieć, że niezbędnym. Podejmując jakąkolwiek pracę, w sklepie, biurze czy dużym przedsiębiorstwie, trzeba posiadać znajomość podstawowych programów komputerowych. Nic zatem dziwnego, iż kształci się już maluchy na początku ich edukacji. Lekcje informatyki zostają wprowadzone w czwartej klasie szkoły podstawowej, jednak jak się okazuje, duża liczba maluchów posiada już opanowane podstawy, ponieważ rodzice pozwalają im na gry komputerowe i internetowe. Jest to korzystne dla dziecka, ponieważ nie musi uczyć się od podstaw i nie odtaje wiedzą oraz umiejętnościami od innych maluchów. Wydaje się nawet, iż dzisiaj to maluchy uczą swoich rodziców obsługi komputera, ponieważ jeszcze kilkadziesiąt czy kilkanaście lat temu, nie było to takie popularne i ludzie nie widzieli powodu, aby uczyć się podstaw obsługi komputera.

Okazuje się jednak ,iż dobro komputera zaraża nawet najstarszą część społeczeństwa. Starsi ludzie chętnie korzystają ze stron internetowych, a także komunikatorów, dzięki którym mogą pozostawać w kontakcie z członkami rodziny, która mieszka w innych miastach bądź krajach na całym świecie. Co najważniejsze, taki kontakt jest bezpłatny, a ponadto można zobaczyć drugą osobę w monitorze. Dzieci najchętniej korzystają z gier komputerowych, jednak w szkołach muszą opanować także pewne podstawy teoretyczne, chociaż nie ma tego zbyt dużo, aby nie przeciążać dzieci wiedzą. Nieco bardziej złożone i istotne informacje pojawiają się na etapie gimnazjum, gdzie ludzie lepiej przyswajają informacje i potrafią skupić się na tym co najbardziej istotne. Wraz z kolejnymi etapami nauki, informatyka w szkołach posiada coraz wyższy poziom. Zależy to oczywiście od podejścia i zaangażowania nauczyciela. Czasami będąc w liceum można posiadać naprawdę bardzo bogatą widzę. Przecież to właśnie na tym etapie podejmuje się decyzję, jakie studia będzie chciało się podjąć, dlatego też zainteresowanie informatyką musi się tutaj wyraźnie wyklarować.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Jeśli lubisz tańczyć to świetnie się składa. Zresztą kto nie lubi tańczyć. Może nie wszyscy umieją, ale wszyscy lubią. Ale mało kto wie jak ważne są buty do tańca. To niejako podstawa, bo bez dobrych butów możemy nabawić się kontuzji i odcisków, które później uniemożliwiają dalszą naukę. Nie można o tym zapominać. Choć była taka […]