Informatyka w szkołach

Już w czwartej klasie szkoły podstawowej maluchy uczy się informatyki. Z pewnością jest to rzecz niezwykle przydatna i coraz mniejsza liczba osób jest zdania, iż jest to za szybko na rozpoczęcie tego aspektu edukacji. Okazuje się bowiem, że niemal każde dziecko potrafi już posłużyć się komputerem, otworzyć potrzebne pliki czy też znaleźć coś w internecie. Nie bez powodu przecież powstaje tylko stron z grami dla dzieci, aby ich nie wykorzystywać. Tak naprawdę dzieci w wieku przedszkolnym potrafią już samodzielnie włączyć sobie witrynę z grami komputerowymi. Każdy z rodziców szuka dla swojej pociechy odpowiedniej rozrywki, dochodząc przy tym do wniosku, że takie witryny internetowe z grami są całkowicie bezpieczne i można im zaufać.

Trzeba przyznać, iż odpowiednio dobrane gry do płci i wieku dziecka mogą nie tylko stanowić element rozrywkowy, lecz również rozwijać wiedzę oraz pewne umiejętności. Wprowadzana w szkołach informatyka ma pokazać dzieciom podstawowe informacje na temat budowy komputera, jego głównych części. Najczęściej opisuje się je pokrótce, kładąc nacisk na ich główną rolę. Maluchy uczą się również o tym czym jest folder, plik i w jaki sposób można je utworzyć. Wiedzę najczęściej sprawdza się za pomocą krótkich testów. Do nauki informatyki w szkołach zostały przygotowane specjalne zestawy podręczników, które najczęściej posiadają jeszcze płyty, na których zamieszczane są ćwiczenia z podstawowego zakresu. Każdy z nas z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że takie suche definicje niekoniecznie mogą się do czegoś przydać, jednak taka wiedza zostaje opanowana i wcale nie należy do trudnych. Również w szkołach gimnazjalnych i liceach pojawia się przedmiot nazywany informatyką. Wtedy jednak uczy się opanowania podstawowy6ch programów do edycji tekstu, przygotowywania prezentacji multimedialnych czy też nagrywania i przerabiania tekstów głosowych. Wiele czynności wykonuje się również z wykorzystaniem internetu, ponieważ daje on wiele możliwości i pozwala na łatwiejsze wykonywanie zadań.

 

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Co to jest taniec?, trudno taniec określić jednoznacznie, jest on tak zróżnicowany iż określenie go jedną krótką definicją jest całkowicie nie możliwe, a jakie są zalety tańca. Tanie to przede wszystkim ruch, przeważnie zespól ruchów w rytm muzyki lub też wykonywany spontanicznie według pewnego schematu, bądź też nie. Tańcem można nazywać już nawet dwa ruchu. […]