Informatyka

Słysząc hasło informatyka, każdy z nas z pewnością potrafiłby je w jakiś sposób zdefiniować. Większość bowiem ma z tą dziedziną ścisły związek na płaszczyźnie zawodowej bądź prywatnej, często łącząc te dwa aspekty ze sobą. Informatyka jest jednym z przedmiotów już w szkole podstawowej. Wprowadza się ją dokładniej na etapie czwartej klasy szkoły podstawowej. Najczęściej okazuje się jednak, że maluchów wcale nie trzeba uczyć od podstaw, ponieważ większość z nich posiada komputery w swoich domach, a rodzice pozwalają im użytkować chociażby w celu gier komputerowych. Oczywiście ma to swoje zalety, jeżeli dziecko nie spędza przed komputerem zbyt dużo czasu, co ujemnie wpływałoby na jego kondycję zdrowotną.

Dzieci powinny spędzać czas przed komputerem z umiarem, a pilnować mają tego przede wszystkim rodzice. Na lekcjach nie uczy się dzieci jednak w jaki sposób włączyć stronę z grami komputerowymi i móc cieszyć się czasem wolnym. Nauczyciele informatyki starają się przybliżyć swoim uczniom budowę komputera i jego podstawowe funkcje. Najczęściej wiedzę tą sprawdza się za pomocą różnych tekstów bądź w postaci odpowiedzi ustnej. Na dalszym etapie dzieci uczą się wykonywać prezentacje multimedialne, co najczęściej sprawia im wiele zadowolenia, ponieważ mogą wybierać interesujące dla siebie tematy, a także wyszukiwać w sieci ciekawe grafiki, które zostaną zamieszczone później na przygotowanych slajdach. Nauka informatyki kończy się na etapie liceum, chyba że ktoś kontynuuje studia, ponieważ tam również pojawiają się zajęcia z takiego zakresu. Poza nazwą po prostu informatyka można spotkać się chociażby z określeniem technologia informacyjna. Nie różni się to jednak samym warsztatem, dlatego też nie ma znaczenia, z jaką nazwą się spotkamy. Wiele ludzi kojarzy informatykę po prostu jako pracę z komputerem i wszystkie czynności, jakie można za jego pomocą wykonywać. Każdy informatyk musi dokładnie znać budowę poszczególnych elementów i wiedzieć, za co są one odpowiedzialne podczas swojej pracy.

 

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Każdy rodzic na pewno nie raz zastanawiał się czym zainteresować swoje dziecko. Każde dziecko potrzebuje ruchu i zabawy na świeżym powietrzu lub w domu lub w sali gimnastycznej. Jednym ze sposobów na spędzanie wolnego czasu jest taniec który rozwija u dziecka poznawanie świata. Miejscem w którym najszybciej można nauczyć się sztuki tańca jest właśnie szkoła […]