Informatyka

Słysząc hasło informatyka, każdy z nas z pewnością potrafiłby je w jakiś sposób zdefiniować. Większość bowiem ma z tą dziedziną ścisły związek na płaszczyźnie zawodowej bądź prywatnej, często łącząc te dwa aspekty ze sobą. Informatyka jest jednym z przedmiotów już w szkole podstawowej. Wprowadza się ją dokładniej na etapie czwartej klasy szkoły podstawowej. Najczęściej okazuje się jednak, że maluchów wcale nie trzeba uczyć od podstaw, ponieważ większość z nich posiada komputery w swoich domach, a rodzice pozwalają im użytkować chociażby w celu gier komputerowych. Oczywiście ma to swoje zalety, jeżeli dziecko nie spędza przed komputerem zbyt dużo czasu, co ujemnie wpływałoby na jego kondycję zdrowotną.

Dzieci powinny spędzać czas przed komputerem z umiarem, a pilnować mają tego przede wszystkim rodzice. Na lekcjach nie uczy się dzieci jednak w jaki sposób włączyć stronę z grami komputerowymi i móc cieszyć się czasem wolnym. Nauczyciele informatyki starają się przybliżyć swoim uczniom budowę komputera i jego podstawowe funkcje. Najczęściej wiedzę tą sprawdza się za pomocą różnych tekstów bądź w postaci odpowiedzi ustnej. Na dalszym etapie dzieci uczą się wykonywać prezentacje multimedialne, co najczęściej sprawia im wiele zadowolenia, ponieważ mogą wybierać interesujące dla siebie tematy, a także wyszukiwać w sieci ciekawe grafiki, które zostaną zamieszczone później na przygotowanych slajdach. Nauka informatyki kończy się na etapie liceum, chyba że ktoś kontynuuje studia, ponieważ tam również pojawiają się zajęcia z takiego zakresu. Poza nazwą po prostu informatyka można spotkać się chociażby z określeniem technologia informacyjna. Nie różni się to jednak samym warsztatem, dlatego też nie ma znaczenia, z jaką nazwą się spotkamy. Wiele ludzi kojarzy informatykę po prostu jako pracę z komputerem i wszystkie czynności, jakie można za jego pomocą wykonywać. Każdy informatyk musi dokładnie znać budowę poszczególnych elementów i wiedzieć, za co są one odpowiedzialne podczas swojej pracy.

 

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Bierzesz wkrótce ślub i przeraża Cię wizja pierwszego tańca, na który będą patrzyć wszyscy zebrani goście weselni? Nie martw się, jeśli nie umiesz tańczyć to jeszcze nic straconego, bo tańczyć każdy może. Na kurs tańca dla narzeczonych ochota nachodzi często i gęsto. To bardzo oblegany kurs, chyba jeden z najczęściej odbywających się instruktaży. Zdarza się, […]