Gdzie znaleźć dobrego informatyka

Wiele firm i instytucji zastanawia się nad tym, w jaki sposób można znaleźć odpowiedniego informatyka. Często przychodzi na myśl właśnie internet, ponieważ dla wielu osób jest to doskonałe źródło pozyskiwania nowych pracowników.  Powstaje wiele portali z propozycjami pracy, na które ludzie regularnie zaglądają i wysyłają swoje podania. Czasami zdarza się, iż na jedno miejsce pracy przychodzą setki podań. W takiej sytuacji następuje wstępna selekcja, następnie najbardziej atrakcyjnych kandydatów zaprasza się na rozmowy kwalifikacyjne. Często okazuje się, iż ludzie posiadają dyplomy wyższych uczelni. Jednak na takiej podstawie ciężko będzie wyłonić jednego pracownika najbardziej odpowiedniego na dane stanowisko. Właśnie dlatego najczęściej odpowiednio testuje się kandydatów na takie stanowisko, dając im na przykład zlecenie na jakiś program. Wygrywa ten, kto wykona go najlepiej i najbardziej dokładnie. Do takich zadań trzeba bowiem posiadać nie tylko wiedzę, lecz także dodatkowe umiejętności i cechy. W tej pracy liczy się rzetelność i odpowiedzialność, ponieważ przywiązuje się uwagę nawet do najmniejszych detali.

Można powiedzieć, iż informatycy mają tak ścisły umysł jak matematycy, ponieważ wszystko musi być dopracowane i zapięte na ostatni guzik. Mała pomyłka potrafi zaważyć na funkcjonowaniu całego programu, trzeba zatem odpowiednio się do pisania takiego programu zabrać i przyłożyć. Najlepiej poszukiwać informatyka z doświadczeniem, z drugiej jednak strony nie należy tak z góry przekreślać osób,  które dopiero ukończyły studia i również chciałyby znaleźć zawodową praktykę. Każdy student może jednak już w czasie swojej edukacji próbować znaleźć zatrudnienie. Wcale nie jest to trudne zważając na to, jak bardzo dominują dzisiaj elastyczne formy zatrudnienia i jak wiele można na nich skorzystać. Studenci powinni szukać takich propozycji, ponieważ poza szansą na dodatkowe pieniądze, można zapewnić sobie cenne doświadczenie, które żadnemu pracodawcy na pewno nie pozostanie obojętne i może odegrać kluczową rolę w podejmowaniu decyzji.

 

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Już naprawdę nie wiem co jeszcze można napisać o tym tańcu. Chyba już wszystko było napisane. Było o tym, że taniec towarzyski Poznań traktuje lekko i bez większego zaangażowania. Że tam to tylko można liczyć na jakieś podrzędne kursy dla osób z dwiema lewymi nogami i nic więcej. Było też o tym, że taniec Białystok […]