Co to jest taniec


Co to jest taniec?, trudno taniec określić jednoznacznie, jest on tak zróżnicowany iż określenie go jedną krótką definicją jest całkowicie nie możliwe, a jakie są zalety tańca. Tanie to przede wszystkim ruch, przeważnie zespól ruchów w rytm muzyki lub też wykonywany spontanicznie według pewnego schematu, bądź też nie. Tańcem można nazywać już nawet dwa ruchu. Taniec może być objawiony na wiele sposobów. Może to być forma artystyczna lub koncertowa, może być to także forma towarzyska, która przejawia się na różnego rodzaju dyskotekach oraz imprezach masowych.

taniec co to jest

Taniec może być również dyscypliną sportową, w której biorą udział zawodowi tancerze. Taniec to także spontaniczne ruchy wykonywane w każdym miejscu. Taniec jest najstarszą formą kulturową i występuje niemalże w każdym środowisku. Niegdyś tanie miał ogromne znaczenie w śród dawnych ludów. Był bardzo często wykonywany do rytuałów. Mógł służyć do przywoływania określonych zjawisk przyrodniczych, czy też do opędzania duchów. Dla innych, taniec był ważna czynnością przed wyjątkowym zdaniem, takim jak walka z wrogiem.

definicja tańca

Istnieją tańce godowe i okolicznościowe. Taniec był wiązany niemal ze wszystkim. W dzisiejszych czasach taniec można spotkać niemalże wszędzie. Istnieje taniec uliczny, taniec artystyczny, tańczą w reklamach, tańczą w filmach, tańczą w specjalnych programach tanecznych, tańczą na koncertach. Taniec można spotkać nawet w sporcie, gdyż wiele dyscyplin czerpie elementy z tańca. Różnorodność i form tańca jest naprawdę dużo i ciężko go opisać. Jedynie popularne formy tańca są opisane szczegółowo i uprawiane przez większą liczbę fanów.

taniec definicja

Tak jak wiele dyscyplin tak i taniec ma różne swoje zasady. Szczególne zasady tańca muszą być przestrzegana na różnego rodzaju konkursach w innych przypadkach jak taniec towarzyski czy taniec uliczny liczy się spontaniczność i dobra zabawa. Jedną z zalet tańca jest to iż tańcem może zająć się każdy bez względu na wiek i sprawność fizyczna. Wystarczy trochę odwagi i chęci przełamania barier, a taniec może stać się naszym życiem.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Tańczyć każdy może, jeden trochę lepiej, drugi trochę gorzeń. Nie ma to większego znaczenia jak tańczysz, gdy tylko sprawia Ci to przyjemność. Dla takich miłośników tańcowania studio tańca Gliwice zapewnia darmowe lekcje. Jest to swego rodzaju akcja promocyjna, która ma na celu zaszczepić w ludziach tą pasję by później wykupili więcej tych lekcji i zostali […]