„Taniec z gwiazdami” zapoczątkował modę na taniec

Polacy, a głównie Polki, ruszyli na parkiet. W każdym większym mieście powstają szkoły tańca, gdzie młodzi i starzy poznają podstawowe tajniki tej sztuki czy sportu. Skąd taka nagła moda na taneczne figury na parkiecie? Jedną z przyczyn na pewno jest wielki sukces nadawanego w stacji TVN programu „Taniec z Gwiazdami”. Jest to show produkowane w Polsce, ale licencja i pomysł pochodzi z Wielkiej Brytanii.

Oryginalny show, pod tytułem Strictly Come Dancing, zyskał sobie w Anglii i całej Wielkiej Brytanii miliony fanów. Powstało wiele wersji, wszystkie bardzo udane, między innymi włoskie „Ballo con le stelle”.

Polska wersja to już dziesięć zakończonych edycji, jedenasta jest w fazie realizacji. Jury składa się z wybitnych znawców tańca, jak i tańczących celebrytów, ci pierwsi oceniają prezentowane tańce surowo, ci drudzy raczej łagodnie. Głową jury jest Iwona Szymańska-Pavlović, wcześniej mało komu znana tancerka, która zdobyła dzięki show w TVN wielką popularność. Jest mistrzynią polski w tańcu oraz wieloletnią trenerką różnego typu par tanecznych. W skład jury wchodzi też Zbigniew Wodecki i Beata Tyszkiewicz, których to nie trzeba nikomu przedstawiać, oraz Piotr Galiński choreograf, znany również tylko z tego programu. Program jest bardzo dobrze zrobiony, występują w nim gwiazdy pierwszego formatu, dziennikarze, aktorzy, piosenkarze, jak również trochę mniej znane, ale sympatyczne osoby grające w serialach. Miło jest popatrzeć na ich piękne stroje i dopracowane makijaże. W programie pojawiają się też migawki z ich ciężkich przygotowań do rywalizacji. Aby wziąć udział w programie, uczestnicy na czas jego trwania rezygnują z pracy nad innymi projektami i cały czas ćwiczą. Po kilkuminutowym występie są poddawani surowej ocenie. Decyzję ostateczną jednak podejmują widzowie. To oni głosują na swoje ulubione pary, wysyłając smsy i dzwoniąc, oczywiście za udział w głosowaniu przewidziano nagrody. To wszystko sprawia, że „Taniec z gwiazdami” to obecnie jeden z najpopularniejszych programów.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Już naprawdę nie wiem co jeszcze można napisać o tym tańcu. Chyba już wszystko było napisane. Było o tym, że taniec towarzyski Poznań traktuje lekko i bez większego zaangażowania. Że tam to tylko można liczyć na jakieś podrzędne kursy dla osób z dwiema lewymi nogami i nic więcej. Było też o tym, że taniec Białystok […]