„Taniec z gwiazdami” zapoczątkował modę na taniec

Polacy, a głównie Polki, ruszyli na parkiet. W każdym większym mieście powstają szkoły tańca, gdzie młodzi i starzy poznają podstawowe tajniki tej sztuki czy sportu. Skąd taka nagła moda na taneczne figury na parkiecie? Jedną z przyczyn na pewno jest wielki sukces nadawanego w stacji TVN programu „Taniec z Gwiazdami”. Jest to show produkowane w Polsce, ale licencja i pomysł pochodzi z Wielkiej Brytanii.

Oryginalny show, pod tytułem Strictly Come Dancing, zyskał sobie w Anglii i całej Wielkiej Brytanii miliony fanów. Powstało wiele wersji, wszystkie bardzo udane, między innymi włoskie „Ballo con le stelle”.

Polska wersja to już dziesięć zakończonych edycji, jedenasta jest w fazie realizacji. Jury składa się z wybitnych znawców tańca, jak i tańczących celebrytów, ci pierwsi oceniają prezentowane tańce surowo, ci drudzy raczej łagodnie. Głową jury jest Iwona Szymańska-Pavlović, wcześniej mało komu znana tancerka, która zdobyła dzięki show w TVN wielką popularność. Jest mistrzynią polski w tańcu oraz wieloletnią trenerką różnego typu par tanecznych. W skład jury wchodzi też Zbigniew Wodecki i Beata Tyszkiewicz, których to nie trzeba nikomu przedstawiać, oraz Piotr Galiński choreograf, znany również tylko z tego programu. Program jest bardzo dobrze zrobiony, występują w nim gwiazdy pierwszego formatu, dziennikarze, aktorzy, piosenkarze, jak również trochę mniej znane, ale sympatyczne osoby grające w serialach. Miło jest popatrzeć na ich piękne stroje i dopracowane makijaże. W programie pojawiają się też migawki z ich ciężkich przygotowań do rywalizacji. Aby wziąć udział w programie, uczestnicy na czas jego trwania rezygnują z pracy nad innymi projektami i cały czas ćwiczą. Po kilkuminutowym występie są poddawani surowej ocenie. Decyzję ostateczną jednak podejmują widzowie. To oni głosują na swoje ulubione pary, wysyłając smsy i dzwoniąc, oczywiście za udział w głosowaniu przewidziano nagrody. To wszystko sprawia, że „Taniec z gwiazdami” to obecnie jeden z najpopularniejszych programów.

Dodane przez autora do tego wpisu

Podobne posty

Tańczyć każdy może, jeden trochę lepiej, drugi trochę gorzeń. Nie ma to większego znaczenia jak tańczysz, gdy tylko sprawia Ci to przyjemność. Dla takich miłośników tańcowania studio tańca Gliwice zapewnia darmowe lekcje. Jest to swego rodzaju akcja promocyjna, która ma na celu zaszczepić w ludziach tą pasję by później wykupili więcej tych lekcji i zostali […]